Pagrindinė „Apple“ „Wi-Fi“ modulių gamintoja traukiasi iš šio verslo

Kompiuteriams „Mac“, telefonams „iPhone“, planšetėms „iPad“ ir muzikos grotuvams „iPod“ bevielio ryšio „Wi-Fi“ modelius kurianti bendrovė „Broadcom“ mažina šio komponento gamybos apsukas ir po truputį traukiasi iš šio verslo, skelbia „DigiTimes“.

Tokį žingsnį amerikiečių kompanija žengia dėl darbo jėgos optimizavimo ir produktų linijos pertvarkymo po to, kai ją įsigijo „Arago Technologies“.

Tai reiškia, kad „Apple“ gali tekti ieškotis naujo šio komponento tiekėjo. Tiesa, tai negali būti sunki užduotis, nes „Broadcom“ pati niekada negamino „Wi-Fi“ modulių, o juos tik kūrė.

Visą gamybos procesą atlikdavo pagrindinė „Apple“ produktų surinkėja TSMC, kuri, spėjama, gali perimti šio komponento tolimesnį kūrimą ir gamybą.

Susipažinkite: kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

Kompiuteriai „Mac“ visada pasižymėjo paprastumu ir užtikrintu veikimu, tačiau per visą šių kompiuterių istoriją jų gamintoja „Apple“ panaudoja gausybę skirtingų technologijų, tame tarpe – ir jungčių.

Socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas slapyvardžiu „Jowy“ nusprendė sudaryti lentelę, kurioje būtų išdėstytos visos paskutiniu metu „Apple“ kompiuteriuose naudotos vaizdo jungtys.

Dalinamės paaiškinimais apie kelias iš jų:

  • „USB Type-C“: „Apple“ šią jungtį pirmą kartą panaudojo 2015 metais pristatytame kompiuteryje „MacBook“. Ši jungtis kompiuteryje, kuriame be jos tėra jungtis ausinėms, atlieka įrenginio įkrovimo ir duomenų perdavimo funkciją. Tai reiškia, kad naujajame „MacBook“, norint per projektorių ar televizorių rodyti vaizdą, reikia prijungti specialų adapterį, konvertuojantį „USB Type-C“ jungtį į, pavyzdžiui, HDMI.
  • „Thunderbolt“: net trijų skirtingų standartų jungtis pirmą kartą „Apple“ kompiuteriuose pasirodė 2011 metais. Įdomu tai, kad pirmi du „Thunderbolt“ standartai naudoja „Mini DisplayPort“ jungtį (skaityti žemiau), o 2015 metų vasarą pristatyta „Thunderbolt 3“ – anksčiau minėtą „USB Type-C“ jungtį. Visi „Thunderbolt“ standartai gali perduoti duomenis, įskaitant vaizdą, ir elektros energiją. Šios jungties privalumai yra didelis duomenų pralaidumas ir galimybė prijungti daug įrenginių vienu metu.
  • „Mini DisplayPort“: nors ši jungtis yra tokia pati, kaip „Thunderbolt“, pagrindinis „Mini DisplayPort“ skirtumas yra tas, kad ji negali priimti tiek daug skirtingų įrenginių. Kitaip tariant, ši jungtis pagrinde yra skirta perduoti vaizdui.
  • HDMI: viena populiariausių vaizdo perdavimo jungčių, visuotinai pradėta naudoti dar 2003 metais. Šiuo metu šia jungtimi pasižymi tik 13 ir 15 colių įstrižainės „Retina“ ekranus turintys nešiojami „MacBook Pro“ kompiuteriai.

Kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

Kompiuteris „Mac“ gali būti užkrėstas suklydus vedant „.com“ galūnę interneto adrese

Saugumo bendrovė „Endgame“ skelbia atradusi per 300 populiarių interneto svetainių su adrese esančią „.com“ galūne užregistruotų Omano valstybei priklausančia „.om“ galūne. Suklydus ir įvedus pastarąją galūnę, kompiuteriais „Mac“ besinaudojantys internautai rizikuoja „užkrėsti“ savo įrenginius.

„Endgame“ išsiaiškino, kad programišiai gviešiasi aukų, kurios vietoje populiarios internetinių svetainių galūnės įveda „.om“, taip praleidusios raidę „c“. Tokiu atveju naršytojai yra nukreipiami į kelias fiktyvias svetaines, kol galiausiai patenka į tą, kuri į kompiuterį, naudojantį „Apple“ operacinę sistemą „OS X“, bando įdiegti kenkėjišką programą pavadinimu „Genieo“.

Šis kenkėjas iš esmės yra standartinis virusas, bandantis apgauti internautus. Jis į kompiuterį bando įsigauti suklaidinęs vartotoją melagingu pranešimu, jog yra reikalingas „Adobe Flash Player“ atnaujinimas. Jei vartotojas sutinka su pranešimu, į kompiuterį yra atsiunčiamos ir suinstaliuojamos kenkėjiškos programos, tame tarpe – ir naršyklių įskiepiai.

Svarbu paminėti, kad tarp tokių apsimetėlių svetainių yra ir žinomų kompanijų – „Netflix“ bei „Dell“ – interneto svetainės, pasibaigiančios galūne „.om“. Žinoma, pačios kompanijos niekuo nėra susijusios su šiuo atveju, tačiau svarbu žinoti, kad reikia atidžiai vesti svetainių adresus net jei yra apsilankoma itin populiariuose tinklapiuose.

„Yoink“ – įrankis failų perkėlimui tarp „Mac“ programų ir darbalaukių: apžvalga (+ konkursas)

Jei dažnai naudojatės programomis per visą kompiuterio ekraną ar keliais darbalaukiais vienu metu, gali būti nepatogu tarp jų perkelti failus. Pavyzdžiui, jei vienoje programoje redagavote nuotrauką, o kitame lange esančios naršyklės pagalba norite jį įkelti į savo tinklaraštį, perkėlimas gali atimti šiek tiek laiko.

„Yoink“ programa yra sukurta tam, kad palengvintų atlikti šį procesą. Parduotuvėje „Mac App Store“ už 7 eurus prieinama programa priklauso tų programų kategorijai, kurių naudą iš tiesų supranti tik jomis pasinaudojus.

Kaip naudotis?

Vos tik instaliuosite „Yoink“, viskas, ką jums reiks padaryti, tai inicijuoti failo perkėlimą. Kai spustelėsite ant failo ir bandysite jį perkelti, virš visų programų, ekrano šone (kuriame, priklausys nuo to, kaip nustatysite nustatymuose) pasirodys nedidelis „Yoink“ langas. Šis langas veikia kaip laikina vieta laikyti bet kokio tipo failams. Failai lange laikomi tol, kol jų nenutempiate į „galutinį tikslą“.

„Yoink“ programos langas

„Yoink“ taip pat leidžia „užrakinti“ failą, kad net jį iškėlus nebūtų pašalintas iš programos lango. Jame esančius failus galima greitai peržiūrėti, panaikinti.

„Yoink“ nustatymai

Programa pasižymi nemažai keičiamų nustatymų. Juose galima pasirinkti programos iššokančio lango vietą ekrane. Pagal nutylėjimą šis langas nustatytas pasirodyti kairėje ekrano pusėje, prie pat kraštinės, tačiau jo vietą galima pasirinkti iš pasiūlymų sąrašo arba tiesiog įjungti jo pasirodymą šalia perkeliamo failo.

Programos „Yoink“ nustatymai

Apibendrinant

„Yoink“ yra nuostabus įrankis tiems, kurie naudoja programas per visą ekraną, montuoja vaizdo ar kt. medžiagą. Šis įrankis naudingas ir tiems, kurie turi 11, 12 arba 13 colių įstrižainės „Mac“ kompiuterius, kurių mažesni ekranai neleidžia taip patogiai perkelti failus.

Tad jei dažnai atsiduriate situacijose, kai failų perkėlimas „tarp langų“ ir programų vyksta ne taip paprastai, išbandykite „Yoink“. Tai yra kokybiškai sukurta programa, o jos kūrėjas Matthiasas Gansrigleris suteikia pagirtiną programos palaikymą.

„Yoink“ galima įsigyti iš „Mac App Store“ už 6,99 euro.

KONKURSAS! Kartu su programos „Yoink“ kūrėju iTouch.lt nutarė padovanoti šią programą dviems portalo skaitytojams. Viskas, ką reikia padaryti, tai įvykdyti konkurso užduotis, t.y. sekti socialinių tinklų paskyras ir apsilankyti svetainėse. Norėdami dalyvauti, apsilankykite konkurso puslapyje. Konkurso pabaiga – kovo 18 diena.

KONKURSAS baigėsi! Laimėtojais skelbiame Martyną Andriejaitį ir skaitytoją slapyvardžiu „lnknprk“. Prašome susisiekti laimėtojus su mumis el. paštu. Dėkojame visiems, kurie dalyvavo!

Yoink - Improved Drag and Drop
Yoink - Improved Drag and Drop
Developer: Matthias Gansrigler
Price: unknown

Kaip preciziškai nustatyti „Mac“ ekrano ryškumą ir garsą?

Ar kada susidūrėte su situacija, kai nustatinėdami kompiuterio „Mac“ garso lygį vienas iš jų buvo per aukštas, o kitas – per žemas? Tokiose situacijose būtų puiku turėti galimybę pasirinkti vidurį tarp šių dviejų lygių.

Nedaugelis žino, kad yra būdas, kaip nustatyti ekrano ryškumą ir garsumą su kur kas daugiau lygių pasirinkimų. Pasidalinsime su jumis instrukcija, kaip tai padaryti.

Ekrano ryškumo ir garso nustatymas su daugiau pasirinkimų

Įprastai, kad kai norime pakeisti ekrano ryškumo ar garso lygį, spaudžiame specialiai tam skirtus „Mac“ klaviatūros mygtukus. Tačiau ką daryti, jei duoti ryškumo ar garso lygiai netenkina?

„Mac“ ekrano ryškumas
Naudojantis šia kombinacija, padalos bus padalintos į ketvirčius. / iTouch.lt nuotr.

Tokiu atveju speciali klaviatūros kombinacija jums suteikia galimybę keisti lygį, kuris būna padalintas į ketvirčius. Tai reiškia, kad vienas garso ar ekrano ryškumo lygis patampa keturiais lygiai.

Norint tai padaryti, reikia nuspausti Shift (⇧) + Option (alt) mygtukų kombinaciją ir ją spaudžiant reguliuoti garsą ar ekrano ryškumą.

Ši funkcija nėra žymi, tačiau naudinga. Ji gera tuo, kad nereikia diegti jokių papildomų programų bei nustatyti labiausiai tinkamą garsumą klausant muzikos.

Naujausiose „Windows 10“ reklamose „Microsoft“ atskleidžia pranašumus prieš „Mac“

Kompanija „Microsoft“ išleido seriją reklamų, kuriose apžvelgiamos kompiuterių „Mac“ vartotojams neprieinamos operacinės sistemos „Windows 10“ funkcijos. 

Reklamose vaidina projekto edukacinio projekto „The Bug Chicks“ autorės Kristie ir Jess. Viena iš jų yra „Mac“ vartotoja, o kita – „Windows 10“. Pati „Microsoft“ teigia, kad tai – tikri žmonės, kuriems yra sumokėta už tikrą nuomonę.

Reklamose „Microsoft“ demonstruoja pagrindinį „Windows“ pranašumą – valdymą pirštu. Šią funkcija pasižymi kompiuteriai su operacine sistema „Windows 10“ ir liečiamaisiais ekranais.

Be to, „Microsoft“ turi ir savo sukurtą virtualų balso asistentą „Cortana“, kuris, kaip teigia jos kūrėja, padeda lengviau atlikti kasdienes funkcijas, į pagalbą pasitelkiant balso komandas.

Kviečiame pasižiūrėti reklamas.

https://youtu.be/k6SVsf0k2i0

https://youtu.be/ln5LU532GuY

https://youtu.be/WHoHKjjttvQ

„Siri“ atkeliaus į kompiuterius „Mac“ su sekančia „OS X“ versija

Po trijų metų testavimo dar šiais metais virtualus balso asistentas „Siri“ atkeliaus į „Apple“ kompiuterius, skelbia „9to5Mac“. Tai turėtų įvykti kartu su operacinės sistemos „OS X 10.12“ išleidimu.

Tinklaraštis skelbia, kad „Siri“ turės specialią piktogramą viršutinėje operacinės sistemos valdymo juostoje. Asistentą taip pat bus galima išsikviesti specialia klavišų kombinacija arba kitais būdais, kuriuos vartotojai galės pasirinkti nustatymuose.

„Kai vartotojas paspaudžia „Siri“ mygtuką, dešinėje viršutinėje ekrano pusėje pasirodo tamsus, permatomas „Siri“ langas, kaip parodyta Michaelio Steeberio sukurtame koncepte. Šis langas atvaizduos spalvotas garso bangas, reiškiančias įrašomą garsą“, – rašo „9to5Mac“.

Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.
Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.

Tiesa, tokia „Siri“ vartotojo sąsaja kol kas yra testavimo stadijoje ir dar gali pasikeisti iki „OS X 10.12“ pristatymo šią vasarą, greičiausiai – konferencijos WWDC 2016 metu.

Neabejojama, kad „Siri“ kompiuteriuose „Mac“ bus galima iškviesti ir balsu, ištarus frazę „Hey Siri“. Būtent taip „Siri“ jau dabar galima suaktyvinti telefonuose „iPhone“ ir planšetiniuose kompiuteriuose „iPad“.

Virtualus balso asistentas „Siri“ buvo pristatytas 2011 metais kartu su „iPhone 4s“ ir jau yra pasiekiamas „iPad“, „iPod touch“, „Apple TV“ ir „Apple Watch“ vartotojams. Virtualus asistentas gali būti naudojamas atlikti paieškoms internete, atidaryti programoms, sužinoti sporto rezultatus, groti muziką ir kt.